Cycle Meeting

Cycle Meeting nedir?  Türkçeye dönem toplantısı olarak çevrilmektedir. Şirketlerde genellikle çeyrek yılda, yarıyılda ya da yıllık olarak düzenlenmektedir. Şirketin çoğunlukla bütün departmanları toplantıya katılmaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığı için tüm departmanlar katılır ve önemlidir. Toplantının içeriği, yarıyılda, çeyrek yılda ya da yılın sonunda yapıldığı fark etmeksizin bilgilendirici ve biçimlendirici olmaktadır. Şirketin başarı elde etmesi için gereken takım ruhu toplantıda teşvik edilmektedir. Şirket çalışanları, bir bütünün parçası olduğunu fark etmeli ve tüm performansını etkin bir şekilde göstermelidir. Şirket, değişen dünya koşullarına adapte olabilmek ve hitap ettiği sektörde etkin olmak adına olumlu yönde değişim içerisinde olmalıdır. Bu toplantıda değişimler de teşvik edilmektedir.

Cycle Meeting Neden Yapılmaktadır?

Cycle Meeting toplantısında,bir dönemin sonunda o zamana kadar yapılanların gözden geçirilmesi ve yeni döngüde neler yapılabileceği konuşulmaktadır. Yapılan hizmetlerin bir raporu incelenmektedir. Daha etkin sonuçlar almak adına bu raporlar oldukça önemlidir. Yapılan hizmetlerin raporu, yapılmayanların ya da yapılabileceklerin listesinin de oluşmasını sağlamaktadır. Eksiklikler fark edilir ve neler yapılabileceği hakkında değerlendirmeler yapılır. Şirket çalışanlarının yeni döneme hazırlanması için önemlidir. Şirket çalışanlarının şirket hedeflerini öğrenmesi ve hedeflere hazır hale gelmesi amaçlanmaktadır. Şirketin departmanlarında yapılacak değişimler de bu toplantıda konuşulmaktadır. Departmanların yeniden düzenlenmesi adına da yapılan bir toplantıdır. Ayrıca şirket çalışanlarının birbirini tanıması için de önemli olmaktadır.

Cycle Meeting İle Etkin Bir Başarı

Cycle Meeting organizasyonları şirket içi birliğin sağlanması ve çalışanların bilgilendirildiği bir toplantı olduğundan iç mekânda yapılabileceği gibi daha eğlenceli olabilmesi adına dışarıda bir mekânda da yapılabilmektedir. Bir bütünün parçası olduğunu hisseden çalışanlar, daha verimli bir çalışma içerisinde olacaktır. Şirketin vizyonu, çalışanlar ile paylaşılmaktadır. Toplantıda motivasyon konuşmaları da es geçilmemelidir. Çalışanların motive edilmesi önemlidir. Motivasyon eksikliği kişisel olarak çalışma etkinliğini azaltacak ve sonunda şirketin bütünü bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Özellikle şirkete yeni dahil olmuş çalışanlar için bu tür toplantılar faydalı olmaktadır. Etkin bir başarı ve istikrarın bozulmaması için düzenli olarak bu toplantılar düzenlenmelidir. Emitour olarak cycle meeting toplantı organizasyonlarınızda kaliteli servis ağlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kurumsal yapımız ve güçlü araç parkurumuzdan faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.