Indoor Aktivite

Indoor aktivite, şirket kimliğini güçlendirmek, takım dinamiklerini anlamak, çalışanlar arası iletişimi geliştirmek ve güçlendirmek, çözüm yolu üretmek ve iş birliği becerilerini arttırmak için kullanılmaktadır.

Söz konusu etkinliklerin başından son anına kadar uzman eğitmenler ve koordinatörler tarafından kontrol altında olan aktiviteler aracılığı ile ortaya çıkan takım ruhu, motivasyon yüksek tutulur, başarı ve verimlilik artmaktadır. Indoor aktivitelere şirket yöneticileri dâhil herkesin katılımı beklenir. Buradaki amaç tüm çalışanlar arasındaki birlik ve beraberlik gücünü tertip etmektir.

Neden Indoor Aktivite

Bir iş yerinde farklı kültür ve karakter yapısına sahip bireyler çalıştığından, çalışanlar arasında birlik ve beraberlik, takım ruhu oluşturmak bazen zor olmaktadır. Sadece iş yerleri içinde değil farklı kültürden bir araya gelen insanları kaynaştırma amacı ile de Indoor aktivite tercih edilebilir. Kısa zamanda birbiri ile çalışanları ya da aynı ortamda bulunması gereken herkesi kaynaştırma ve takımdaş olma duygusunu pekiştirmeye yaramaktadır.

Indoor aktiviteler içerisindeki oyunlar, bir konferans temasına derinlik ve boyut katmak ve ortamı renklendirme amacı ile de yapılmaktadır. Buradaki tüm etkinlikler kapalı ortamlarda gerçekleştirildiğinden oyunların, oynayan kişileri sıkmaması da ilk hedefler arasındadır.

Emitour sizleri ve çalışanlarınızı bu tarz eğlenceli etkinliklere katılım sürecinde yalnız bırakmamaktadır..

Indoor Aktivitelerde Neler Yapılır?

Indoor aktivite, kurumsal eğitimler başlığı altında karar verilen takım oyunlarından, süreye, alanın büyüklüğüne, aktivite sonundan verilmesi arzulanan mesaj türüne, grupların büyüklüğüne göre tasarlanır ve herkesin onayı alındıktan sonra bir kurulum süreci başlar. Seçilen takımların oyunları en az 5 en fazla 10 kişilik takımlara ayrılır ve aynı anda oyunlara başlanır. Kurgu süreci boyunca takımlar yer değişmesi ya da oyuncu değiştirilmesi istenirse bunlar da sağlanabilir. Oyunlar genelde 15 ila 25 dakika arasında oynamaktadır.

Oyun esnasında çay ve kahve molaları da verilmektedir. Hem katılımcıların ihtiyaçları giderilir hem de oyuna daha iyi konsantre olunması sağlanmaktadır. Başlıca indoor aktiviteleri arasında; buz kırıcılar, mumya giydir, hafıza oyunu, arkadaş halkası, helyum hulahoop, pipet kule, mancınık, uçan yumurta, trafik, mayın tarlası, herkes gemiye, kör kale, engel parkuru sayılabilir.

Indoor aktivite nedir diye merak eden kişiler için bu blok yazımızda sizlere yardımcı olacak bilgiler sunmaya çalıştık. Bu tarz aktivitelerinizde ihtiyaç duyacağınız araç kiralama servislerimiz hakkında bilgi almak için hemen arayınız.